Jaký je Zítřejší svět podle Lukáše?

zemekoule

 

Měl bych asi trochu vysvětlit, proč jsem vlastně založil tuhle rubriku. Předně je to proto, že jsem přišel na to, že na Třetí průmyslový revoluci fakt něco bude. Určitě nevíte co to je, takže tady malinký shrnutí:

Třetí průmyslová revoluce je koncept amerického ekonoma Jeremyho Rifkina. Jedná se kontroverzní kompaktní názor na světový vývoj. Zkrátka – v blízké budoucnosti (a už jsme na počátku) přijde další průmyslová revoluce, která vyústí v tři základní pilíře:

1) energeticky soběstačné domy – které vyrobí více energie, než samy spotřebují

2) energie bude dostupná všude a zadarmo – prostřednictvím nových technologií

3) skončí kapitalismus jak ho známe – technologický pokrok bude tak rychlý, že srazí ceny téměr na nulu

Teď si možná trochu ťukáte na čelo – co je to za volovinu. Já jsem reagoval stejně, ale teď se podržte – ono se to fakt děje! Zatím sice v malé míře, ale minimálně v prvních dvou bodech děláme velké pokroky. Denně sleduju technologické novinky z celýho světa a nestačím se divit, co všechno jsme už dokázali vymyslet.

A to už jsem se dostal k tomu, proč jsem rubriku založil. Budu tady ukazovat, jak se k Rifkinovu konceptu přibližujeme. Ať už to budou baterie, které se nabijí za pár sekund, první soběstačné domy nebo oblečení fungující jako baterie, VŽDYCKY půjde o konkrétní a REÁLNOU věc, žádný povídačky.

Taky půjde většinou o nanotechnologie, protože prostě všechny tyhle super věci se nedaj vyrobit v makro světě.

Stay tuned.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.